آغاز چاپ کتاب‌های مجموعه «معنا-زندگی»


به گزارش خبرنگار مهر، نشر لگا چاپ مجموعه‌ای تحت‌عنوان «معنا-زندگی» را آغاز کرده که دربرگیرندۀ عناوینی با ایده عمق‌بخشی به زندگی، پرداختن به معنا، اهمیت زندگی، و واکاوی پیرامون روابط انسانی است و به‌تازگی دو عنوان ابتدایی آن چاپ شده‌اند.

اولین‌کتاب این‌مجموعه، «رهایی از افسانۀ زندگی بی‌عیب‌ونقص» نوشته پل دولان است که با ترجمه مرتضی براتی چاپ شده است. داستان‌های بی‌شماری درباره چگونه‌زیستن وجود دارد که انتظار بلندپروازی و جاه‌طلبی را در انسان.قوت می‌بخشد؛ چنان‌که عشق پایدار پیدا شود و سلامتی ارج نهاده شود. این روایت‌ها هم می‌توانند زندگی را به‌سوی امنیت و شادی سوق دهند، هم دام و تله باشند.

پرفسور پل دولان، نویسنده کتاب‌های حوزۀ خوشبختی، در «رهایی از افسانۀ زندگی بی‌عیب‌ونقص» بر آن بوده تا با شواهد بسیاری که به دست می‌دهد، افسانه‌های متداول و مرسوم درباره سرچشمه‌های خوشبختی را در هم بشکند و نشان دهد مسیرهای غیرمنتظره بسیاری برای حصول خوشبختی پایدار وجود دارد. بعضی از این مسیرها شامل کسب تحصیلات عالی، ازدواج نکردن و نیز پاداش دادن به فعالیت‌هایی است که ریشه در خودخواهی بشر دارند. با رهایی از افسانه زندگی بی‌عیب‌ونقص، سلوک به‌سوی آن زندگی حقیقی، ارزش زیستن را افزون می‌کند.

پل دولان، کارشناس بین‌المللی حوزۀ خوشبختی، رفتار و سیاست عمومی است که آثار متعددی در این‌زمینه نوشته و در حال حاضر، استاد علوم رفتاری کالج اقتصاد لندن است.

دومین کتاب مجموعه «معنا-زندگی»، کتاب «معنای زندگی» نوشته آلن دوباتن است که با ترجمۀ محمد کریمی ارائه شده است. این‌کتاب که یکی از عناوین مدرسۀ زندگی آلن دوباتن است، طیفی از انتخاب‌ها را پیش روی مخاطبش قرار می‌دهد تا بتواند یکی از آن‌ها را که پذیرفتنی‌تر است، انتخاب کند.

دوباتن در این‌کتاب درباره ۸ فعالیت معنادار مهم بحث کرده که عبارت‌اند از: عشق، خانواده، کار، دوستی، فرهنگ، سیاست، طبیعت و فلسفه. هدف نویسنده از طرح این‌فعالیت‌ها، بیشتر بازخوانی و تبیین برخی از انتخاب‌های آشناست تا کشف منابع کاملا جدید معنا. دوباتن معتقد است انتخاب‌ها، جهت‌گیری‌ها را نشان خواهند داد و ما را به یافتن اولویت‌های خود توانمند می‌کنند و یا اگر انتخابی خلاف خواسته‌های ما باشد، می‌­توانیم هدف دیگری را جایگزینش کنیم.

«ازدواج‌شناسی: علم و هنر باهم ماندن» نوشتۀ بِلیندا لاسکُمب و «فهم زندگی» نوشتۀ آلفرد آدلر هر دو با ترجمۀ زهرا آزادفر دو کتاب جدیدی هستند که بناست در قالب مجموعۀ «معنا-زندگی» نشر لگا چاپ شوند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

نقد و بررسینقد و بررسی کتاب

آلفرد آدلرآلن دوباتنانتشارات لگاپل دولانرهایی از افسانه زندگی بی‌عیب و نقصمترجممحمد کریمیمرتضی براتیمعنا-زندگیمعنای زندگینشر لگانویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *